NOWOŚĆ: Wkłady ceramiczne Neo Media!

Opublikowano: 23 grudnia 2018 r.

Na rynku pojawiły się nowe wkłady biologiczne (ceramiczne) koreańskiej marki Neo Media. Powstały one w wyniku 5 lat działalności grupy naukowców, którego celem było stworzenie najlepszego wkładu biologicznego, zawierającego najwyższy na świecie poziom mikroporów.

Wkłady NEO MEDIA oferują największą powierzchnię w stosunku do objętości, aż 4000m2/l.
Taki współczynnik jest daleko poza zasięgiem, nawet najlepszej konkurencji, np:
Sera Siporax 270m2/l
Substrat PRO 450m2/l

Producent wkładów NEO MEDIA dołożył wszelkich starań, aby stworzyć najlepszy na świecie wkład biologiczny.
O takim statusie decyduje nie tylko rewelacyjna i różnorodna porowatość, lecz również odporność na długotrwałe użytkowanie oraz, co zwykle jest bagatelizowane, wpływ wkładów na odczynnik pH wody.

Testy pH wody dowodzą, że popularne na rynku wkłady ceramiczne i ceramiczno-podobne mają wartości alkaliczne, więc mocno zasadowe (zwiększają wartość pH). (SIPORAX 9-10, Substrate PRO 8-9).

Z tego względu powstały 3 rodzaje wkładów Neo Media:
PURE (link do oferty sklepu) – o neutralnym pH do akwariów słodkowodnych i morskich
SOFT (link do oferty sklepu) – zmniejszają pH do akwariów słodkowodnych, krewetkariów
HARD (link do oferty sklepu) – podwyższają pH do akwariów słodkowodnych i morskich

Link do oferty na ALLEGRO (dostępne przesyłki Allegro InPost)

NEO MEDIA PURE jest prawdziwym neutralnym materiałem filtrującym i ma niewielki wpływ na pH. Wkład NEO MEDIA PURE nie podnosi pH lekko kwaśnego akwarium i nie obniża pH lekko zasadowego akwarium. Nadaje się do wszystkich akwariów, takich jak: roślinne, krewetkaria, malawi, tanganika, morskie wraz z koralowcami SPS.

Proces produkcji wraz z strukturą włókien pozwolił stworzyć wkład, który posiada różną wielkość porów, pozwalającą na osiadanie się i szybki rozwój różnych rodzajów bakterii odpowiedzialnych za przemianę szkodliwych związków przemiany materii. Odpowiedni ekosystem rozwinięty wewnątrz wkładu jest decydującym czynnikiem odpowiadającym za filtrację biologiczną.
Różnorodna porowatość nie jest dostępna w wkładach ceramicznych tworzonych poprzez wypiekanie, gdzie pory w takich wkładach mają zawsze tę sama wielkość.

Zapraszamy do przetestowania, naprawdę warto! 🙂

Menu główne
Sklep internetowy w budowie. Darmowa wysyłka od 199zł Sprawdź teraz!
Hello. Add your message here.