NOWOŚĆ: Zestawy akwariowe z filtrem zraszanym

Opublikowano: 15 listopada 2018 r.

Wczoraj dotarły do nas nowe zestawy akwariowe wykonane z akrylu. Akryl, jako tworzywo sztuczne, jest odporny na uderzenia (w przeciwieństwie do szkła). Jest także o wiele bardziej wytrzymały – można z niego tworzyć zbiorniki o pojemnościach setek tysięcy litrów.

Każdy zestaw jest wyposażony w wydajną pompę przepływową tłoczącą wodę do panelu filtracyjnego umieszczonego w pokrywie. Panel ten może pełnić rolę filtra zraszanego – najwydajniejszego sposobu biologicznego utleniania amoniaku do azotanów. Jak to działa?
Bakterie nitryfikacyjne (oczyszczające wodę z zanieczyszczeń wynikających z obecności ryb, nadmiaru pokarmu i rozkładających się części roślin) są bakteriami tlenowymi. Jak nazwa wskazuje, do życia potrzebują tlenu, najlepiej w dużej ilości. Wkłady filtracyjne zanurzone (jak w filtrach kubełkowych/kanistrowych czy wewnętrznych) mają dostęp do ograniczonej ilości tlenu, który znajduje się jedynie w przepływającej przez nie wodzie. Najlepszą alternatywą jest filtr zraszany – wodę natryskuje się na wkłady biologiczne, co stwarza warunki do bytowania bakterii (obecność wody) oraz pozwala na nieograniczony dostęp do tlenu. Wydajność przeprowadzanego przez nie procesu wzrasta wielokrotnie, przez co amoniak wydalany przez ryby jest błyskawicznie przekształcany w najmniej szkodliwe dla nich azotany.

Oświetlenie zapewnia świetlówka LED o diodach białych i niebieskich tworzących średnie spektrum 10 000K, a więc idealne do hodowli roślin wodnych.

Duży koszyk zasysowy pompy pozwala, pomimo dużej jej wydajności, rozłożyć na większej powierzchni siłę ssącą, co zabezpiecza ryby przed przypadkowym zassaniem.

Do każdego zestawu oferujemy grzałkę z termoregulatorem o dobranej mocy w cenie 19,90zł. objętej 24-miesięczną gwarancją oraz -5% rabatu na zakup ryb do zbiornika.

W sprzedaży posiadamy zestawy akwariowe o pojemności od 4 do 90 litrów.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii na naszym fanpage na portalu facebook pod adresem http://facebook.com/ocelotzoo

Zapraszamy do skorzystania z oferty, zestawy idealne także na prezent świąteczny 🙂

Menu główne
Sklep internetowy w budowie. Darmowa wysyłka od 199zł Sprawdź teraz!
Hello. Add your message here.